- Sherohu

4 Menyra Te Thjeshta Si Ti Zmbrapsim 4 Semundjet Kryesore 

 

A deshironi të zvogëloni rrezikun e sëmurjes nga këto sëmundje për 78 përqind? (Kush thotë jo?) Ndoshta mjafton për ju nëse ndiqni katër rregulla të vogla.
Ato radhiten sipas rëndësisë, (1) kontrollo peshën, (2) thuaj jo cigareve, (3) bëj një shetitje ditore/ecje, dhe (4) bëhu besnik i një diete te shendetshme te fokusuar në prodhimeve natyrale dhe drithëra të plota. Po më duket po ju dëgjoj duke thënë… ‘po tingëllon shumë thjeshtë’…

 

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free